
Vi har to ledige stillinger som overlege i anestesi ved Nordlandssykehuset Vesterålen.
Stillingen gir en bred, selvstendig og faglig utfordrende rolle i et lokalsykehus med tydelig akuttfunksjon, der anestesilegen har en sentral plass i pasientbehandlingen.
Som overlege i anestesi ved Vesterålen vil du ha en aktiv rolle innen anestesi til planlagt og akutt kirurgi, samt ansvar for postoperativ behandling og intensiv/tung overvåkning. Stillingen innebærer tett samhandling med kirurgiske og medisinske fagmiljøer, og anestesilegen er en nøkkelperson i sykehusets akuttberedskap og traumefunksjon.
Per i dag er anestesitjenesten i stor grad dekket av vikarleger, og vi har et tydelig mål om å bygge et mer stabilt og forutsigbart fagmiljø med fast ansatte overleger. Stillingen passer derfor godt for deg som ønsker å arbeide selvstendig, ta tydelig medisinsk ansvar og samtidig bidra til videreutvikling av anestesitjenesten og det tverrfaglige samarbeidet ved lokalsykehuset.
Anestesilegene ved Nordlandssykehuset HF er organisert i Avdeling for anestesi og operasjon i Kirurgisk klinikk. Avdelingen har ansvar for anestesi‑, intensiv‑, akutt‑ og smertemedisinske tjenester ved sykehusets lokasjoner i Bodø, Lofoten og Vesterålen, samt foretakets samlede ansvar for prehospital anestesitjeneste. Det er etablert samarbeid og faglig støtte på tvers av lokasjonene, med tilgang til faglig sparring fra det større anestesimiljøet i Bodø.
Vi ser for oss at du:
Personlig egnethet vektlegges.