
Vil du jobbe med spesialisert behandling av spiseforstyrrelser? Nå har vi ledig 2 faste 100 % stillinger som overlege ved RESSP primært døgnenheten. Vi ønsker oss en engasjerte overleger med god kunnskap og gjerne erfaring fra å jobbe med spiseforstyrrelse, fagområdet psykiatri og gode samarbeidsevner og evne til å opptre klart, tydelig og forutsigbart.
Regionalt senter for spiseforstyrrelser (RESSP) er et regionalt tilbud i Helse Nord, opprettet i 2009. Vi tilbyr poliklinisk behandling og døgnbehandling til pasienter med spiseforstyrrelser. Vi tilbyr ikke øyeblikkelig hjelp, men er forpliktet til å gi rask respons til våre samarbeidspartnere i regionen. Dette innebærer bistand med spesialisert vurdering av alvorlighetsgrad og behov for tvungent psykisk helsevern (TPH).
RESSP er en del av Spesialpsykiatrisk avdeling (SPA) og tilbyr spesialisert utredning og behandling til voksne pasienter i hele Helse Nord.
I seksjonen inngår en døgnenhet med åtte sengeplasser, og en poliklinikk med tverrfaglig kompetanseteam som tilbyr poliklinisk behandling og gir utstrakt veiledning og undervisning til samarbeidspartnere / DPS i hele landsdelen. Døgnenheten er hjemlet for tvunget psykisk helsevern.
Senteret drifter det nasjonale registeret for spiseforstyrrelser(NorSpis)
Enheten har 8 sengeplasser, 6 elektive og 2 rask respons/innleggelser på tvang. Målgruppen er voksne pasienter fra hele Nord-Norge, med spiseforstyrrelser som hoveddiagnose. Vi tar som hovedregel imot pasienter som tidligere har mottatt behandling ved sitt lokale DPS, enten poliklinisk eller ved innleggelse. Hos oss får du jobbe med spesialisert behandling innen både psykiatri og somatikk og med pasienter som er innlagt frivillig eller underlagt tvungen psykisk helsevern.
Vi samarbeider tett med DPS-ene i Region Nord. Det legges stor vekt på relasjonsbygging, struktur og terapeutisk tilstedeværelse i pasientforløpet, og det etterstrebes gode overganger mellom RESSP og DPS og eller kommunal oppfølging, kompetansesenter for spiseforstyrrelser og DPS-ene i Region Nord. Det legges stor vekt på relasjonsbygging, struktur og terapeutisk tilstedeværelse i pasientforløpet.
Som overlege blir du en viktig del av et tverrfaglig team bestående av psykologspesialist, psykolog, sykepleiere/miljøterapeuter, kliniske ernæringsfysiolog og idrettskonsulent. Pasientgruppen har ofte komplekse og sammensatte utfordringer, og arbeidet krever både faglig trygghet og evne til samarbeid.
Leger og psykologer i SPA må påregne noe fleksibilitet mellom enheter ved behov, for eksempel i ferieperioder.
Personlig egnethet vil bli vektlagt.
Høres dette ut som noe for deg? Vi ser frem til å motta søknaden din. Ta gjerne kontakt dersom du ønsker mer informasjon om stillingen.