Automatisk varsling av relevante stillinger eller personlig bistand i jakten på din neste jobb.

Kort om arbeidsgiver
På vegne av Alver kommune søker vi etter fastleger til Knarvik legekontor. Kommunen rekrutterer nå til to fastlegelister i forbindelse med utvidelse fra fire til seks hjemler, i tillegg til LIS1. Dette gir en god mulighet til å bidra i videreutviklingen av et etablert legekontor med fokus på kvalitet, samarbeid og bærekraftige rammer.

Knarvik legekontor ligger i Alver kommune, om lag 30 minutter fra Bergen. Kontoret har den senere tid styrket drift og arbeidsmiljø gjennom flere tiltak, blant annet ved å dele opp tidligere større pasientlister for en mer bærekraftig arbeidshverdag.

Om stillingen
Ved Knarvik legekontor lyses det nå ut 2–3 fastlegelister med om lag 800–1000 pasienter. Kontoret er organisert som et kontorfellesskap, og det forventes at legene bidrar til fellesskapet og god drift.

Kvalifikasjoner
Du må ha norsk autorisasjon og gjennomført LIS1 eller tilsvarende godkjent tjeneste som gir rett til å arbeide som fastlege i Norge. Erfaring fra allmennmedisin er en fordel, men stillingen er også aktuell for deg som ønsker å etablere deg i fastlegepraksis og bli en del av et faglig fellesskap.

Personlige egenskaper
  • Du har forståelse for, og evne til, å drifte en næringspraksis på en strukturert og bærekraftig måte
  • Du har kontroll på egen praksis, inkludert økonomi og administrative forpliktelser
  • Du bidrar til fellesskapet og ser verdien av et velfungerende kontorfellesskap
  • Du samarbeider godt med kolleger og bidrar til felles drift og utvikling
  • Du er innstilt på gjensidig fraværsdekning ved sykdom og kurs
  • Du er faglig trygg og strukturert i møte med pasienter og legeoppgaver
 
Rammer for praksisen
Knarvik legekontor utvides til seks hjemler, i tillegg til LIS1. Nye lister planlegges med om lag 800–1000 pasienter for en mer bærekraftig praksis og redusert arbeidsbelastning. Hjemlene eies i dag av kommunen, med avtalt utkjøp til fastpris. Kontoret drives som et ansvarlig selskap der legene har felles ansvar for drift og samarbeid. Det er kommunal helsesekretærressurs ved kontoret, og legene har egne IKT-avtaler.

Om Knarvik legekontor og Alver kommune
Knarvik legekontor ligger sentralt i Alver kommune og har en viktig rolle i det lokale helsetilbudet. Alver kommune har totalt åtte legekontor, 33 fastleger og seks sykehjem. 

Hvorfor velge denne muligheten?
Dette er en mulighet for deg som ønsker å bli en del av et legekontor i positiv utvikling, med tiltak som styrker drift, trivsel og faglig fellesskap. Du blir del av et større allmennmedisinsk miljø med gode muligheter for både faglig og kollegial tilhørighet.

Spørsmål om stillingen, ta gjerne kontakt med Wenche Hansen, fagansvarlig for rekruttering i Legejobber på telefon 917 69 932 
Automatisk varsling av relevante stillinger eller personlig bistand i jakten på din neste jobb.
Stillingskategori
Fastlege
Arbeidsgiver
Legejobber
Knarvik legekontor
Kontaktpersoner
Navn: Kari Madeleine Gihle
Tittel: Rekrutteringsrådgiver
Telefon: 90405666
E-post: kari.madeleine.gihle@tidsskriftet.no
Navn: Wenche B. Hansen
Tittel: Fagansvarlig rekruttering
Telefon: 91769932
E-post: wenche.hansen@tidsskriftet.no
Ønsker ikke henvendelser fra rekrutterings-/bemanningsbyråer
Hjemmeside
Søknad
Søknad merkes: Knarvik
Send søknad på mail
Arbeidssted
Alver kommune
Kvassnesvegen 48
5914 ISDALSTØ
Meld interesse
Mer om arbeidsgiver

Legejobber har lansert rekrutteringstjenester og tilbyr rekruttering- og veiledning for leger

Besøk arbeidsgivers profilside
teaser image