
Vi søker overlege til seksjonen for fordøyelsessykdommer på Medisinsk avdeling.
Arbeidsdagen din vil bestå av å bidra både på sengepost, medisinsk overvåking (med gastro-pasienter), samtalepoliklinikk og endoskopiske prosedyrer. Det er til tider høy aktivitet, men samtidig god mulighet for å få hjelp og veiledning av gode kollegaer.
Vi er stolte av vår gode delingskultur og ønsker deg velkommen til et godt og inkluderende arbeidsmiljø. Vi ser frem til å motta din søknad!
Medisinsk avdeling har alle spesialitetene innen indremedisin, og er seksjonert med klinisk arbeid og spesialundersøkelser innen den respektive spesialitet på hverdager.
Avdelingen har 6,5 overlegestillinger i fordøyelsessykdommer og to LIS2/3 under utdanning i fordøyelsessykdommer. Gastromedisinsk seksjon ved Drammen Sykehus deler endoskopivakt-beredskap med Bærum sykehus for Vestre Viken HF. Stillingen innebærer deltakelse denne vaktordningen som for tiden er 6-delt. I tillegg har medisinsk avdeling egen generell inderemedisinsk-, kardiologisk- , og nefrologisk vakt.
Gastroenterologisk laboratorium har endoskopiutstyr for visualisering av alle segmenter i GI traktus, inkludert transabdominal ultralyd, enteroskopi, kapselendoskopi, ERCP, kolangioskopi og EUS. Seksjonen har også områdefunksjon og utstyr til høyoppløselig manometri/pH måling. Seksjonen har 10 senger i sengepost.
Sykehuset har velutstyrt klinisk kjemisk laboratorium, røntgenavdeling med moderne ultralyd, CT, PET-CT, MR og intervensjonsradiologi i døgnvakt samt eget patologisk laboratorium. Felles intensiv tar hånd om respiratorbehandling og pasienter med behov for avansert intensivbehandling, med anestesioverlege tilstede på døgnbasis.
Vi kan tilby et godt miljø både faglig og sosialt, med jevnlige interne møter inkludert undervisning. Det er god mulighet for videre faglig utvikling hos oss.
Drammen sykehus: somatikk, psykisk helsevern og tverrfaglig spesialisert rusbehandling (TSB) er samlokalisert i det nye sykehuset på Brakerøya og erstatter gamle Drammen sykehus og Blakstad sykehus.
Drammen sykehus ligger 40 minutter fra Oslo, er en av 8 klinikker i Vestre Viken Helseforetak og ett av de fire somatiske sykehus i foretaket. Vi er lokalsykehus for rundt 175 000 innbyggere. I tillegg er vår områdefunksjon med pasientgrunnlag på om lag 500 000 innbyggere, et godt grunnlag for blant annet sykehusets kliniske forskning innen flere fagområder.
Hvorfor jobbe i Vestre Viken?
Gjennom kvalitet, trygghet og respekt jobber vi sammen for å gi gode og likeverdige helsetjenester til de som trenger det!
Som medarbeider i Vestre Viken blir du del av et solid og ambisiøst faglig miljø med varierte arbeidsdager. Vi vektlegger at fagmiljøene skal samarbeide om pasientbehandlingen, utnytte teknologiske muligheter og dele kunnskap og kompetanse mellom de forskjellige behandlingsstedene.
Vestre Viken ønsker at våre ansatte skal gjenspeile befolkningens mangfold. Vi oppfordrer derfor alle som er kvalifisert til å søke hos oss, uansett kjønn, alder, etnisitet, religion, livssyn, funksjonsnedsettelse og seksuell orientering. Det samme gjelder dersom d...[TRUNCATED]
Som overlege vil du ha ansvar for:
Du har et medansvar for å:
Hos oss er det viktig at du trives med, mestrer og passer til arbeidsoppgavene og miljøet, derfor legger vi vekt på personlig egnethet ved ansettelsen.
Vestre Viken HF er opptatt av å beholde våre ansatte og tilbyr kompetanseheving og det kan åpne seg andre muligheter for deg internt.
Vil du lese mer om vårt arbeid fremover se: https://vestreviken.no/om-oss/utviklingsplan-2035
Vi gjør oppmerksom på at opplysninger om søkere kan offentliggjøres, selv om det er bedt om konfidensiell behandling. Søkere vil i tilfelle bli forhåndsvarslet om dette.