Vi har ledig fast stilling som lege i spesialisering.
Vi søker etter deg som brenner for faget mikrobiologi og som ønsker å bidra til videreutvikling av et sterkt mikrobiologisk fagmiljø i Vestre Viken HF. Du kommuniserer og samarbeider godt, og ser på tverrfaglig samarbeid som naturlig og nødvendig for å kunne utvikle tjenester som gir mest mulig verdi for
pasienten. Du er selvgående og tar ansvar for egen utvikling, og du er åpen og ydmyk overfor andres meninger og synspunkter. Du bidrar til kunnskapsdeling, og til kompetanseutvikling gjennom å kontinuerlig holde deg faglig oppdatert. Driftsoppgaver er en viktig del av arbeidet, og du ser verdien av å bidra med din kompetanse der den trengs.
Om oss:
Avdeling for laboratoriemedisin er en del av Klinikk for medisinsk diagnostikk i Vestre Viken HF. Avdelingen er akkreditert etter ISO 15189, og består av 8 seksjoner innen medisinsk biokjemi, medisinsk mikrobiologi og blodbank.
Det er 2 seksjoner innen medisinsk mikrobiologi på hhv. Bærum sykehus og Drammen sykehus, begge seksjoner er aktivt engasjert i forskning. Avdelingen har i dag 7 overleger, 2 LIS-leger innen medisinsk mikrobiolog og 1 LIS-infeksjon. Avdelingen er godkjent som utdanningsinstitusjon for spesialiteten medisinsk mikrobiologi, og det er nært samarbeid mellom personell innen mikrobiologi, infeksjonsmedisin og smittevern. Se mer på www.vestreviken.no/lab.
På mikrobiologisk seksjon, Bærum sykehus, er vi 25 dyktige, ansvarsfulle og positive medarbeidere som gjør arbeidsplassen til et godt sted å jobbe. Seksjonen har i dag et bredt repertoar av mikrobiologiske analyser som utføres for pasienter ved sykehusene i Drammen, Bærum, Kongsberg og Ringerike, samt for polikliniske pasienter i hele Vestre Vikens nedslagsfelt. Vi er bemannet alle dager. Se video om oss her: https://youtube.com/shorts/J3Y9jJkhggc?si=5qQcDjcDXdL-w_dM
Hvorfor jobbe i Vestre Viken?
Gjennom kvalitet, trygghet og respekt jobber vi sammen for å gi gode og likeverdige helsetjenester til de som trenger det!
Som medarbeider i Vestre Viken blir du del av et solid og ambisiøst faglig miljø med varierte arbeidsdager. Vi vektlegger at fagmiljøene skal samarbeide om pasientbehandlingen, utnytte teknologiske muligheter og dele kunnskap og kompetanse mellom de forskjellige behandlingsstedene.
Vestre Viken ønsker at våre ansatte skal gjenspeile befolkningens mangfold. Vi oppfordrer derfor alle som er kvalifisert til å søke hos oss, uansett kjønn, alder, etnisitet, religion, livssyn, funksjonsnedsettelse og seksuell orientering. Det samme gjelder dersom du har hatt opphold i arbeidslivet.
Som LIS hos oss vil du følge avdelingens opplæringsprogram for spesialistkandidater, inkludert opplæring i all diagnostikk, utvikling og rådgivende virksomhet ved seksjonen. Opplæringen er i samarbeid med mikrobiologisk seksjon i Drammen.
Dine arbeidsoppgaver vil være å bidra i seksjonens daglige driftsoppgaver og regelmessige undervisningsoppgaver tilpasset gjeldende kompetansenivå. Bidra til å videreutvikle fagområdet medisinsk mikrobiologi i Vestre Viken HF. Foretaket er i kontinuerlig endring, og man må påregne endringer i arbeidsoppgaver i tråd med
avdelingens og foretakets behov.
Vi trenger deg som har:
Vi ser etter deg som:
Hos oss er det viktig at du trives med, mestrer og passer til arbeidsoppgavene og i miljøet, derfor legger vi vekt på personlig egnethet ved ansettelsen.
Vestre Viken HF er opptatt av å beholde våre ansatte og tilbyr kompetanseheving og det kan åpne seg andre muligheter for deg internt.
Vil du lese mer om vårt arbeid fremover se: https://vestreviken.no/om-oss/utviklingsplan-2035
Vi gjør oppmerksom på at opplysninger om søkere kan offentliggjøres, selv om det er bedt om konfidensiell behandling. Søkere vil i tilfelle bli forhåndsvarslet om dette.