Som en del av ventetidsløftet styrkes nå bemanningen ved Voksenpsykiatrisk enhet i Vesterålen. Vi lyser derfor ut stilling overlege i psykiatri. Leger som er i avslutningen av spesialiseringen oppfordres også til å søke.
Lofoten og Vesterålen DPS er en del av psykisk helse- og rusklinikken i Nordlandssykehuset, og yter spesialisthelsetjenester til en befolkning på ca. 54 000 innbyggere. Voksenpsykiatrisk enhet i Vesterålen er samlokalisert med Allmennpsykiatrisk døgnenhet og Ambulant akutteam/FACT på Stokmarknes i Vesterålen.
Enheten har et robust fagmiljø med 19 behandlerstillinger, egen forløpskoordinator og enhetsleder. Du vil inngå i et team av fire psykologspesialister, fast ansatt overlege, LIS 3, psykologer, psykiatrisk sykepleier, spesialergoterapeut og sosionom.
Vårt mål er at Voksenpsykiatrisk poliklinikk i Vesterålen skal være ledende på kvalitet og pasientsikkerhet. Vi legger vekt på å tilby gode og faglige oppdaterte behandlingstilbud til pasienter i tråd med nasjonale faglige retningslinjer. Tverrfaglig arbeid, kollegial støtte og veiledning er satt i system og er en viktig del av arbeidshverdagen.
Ta gjerne en telefon til oss for å høre mer om stillingene, og vårt arbeid i Vesterålen!
Personlig egnethet og relasjonelle egenskaper vil bli vektlagt.