Automatisk varsling av relevante stillinger eller personlig bistand i jakten på din neste jobb.

Kort om arbeidsgiver
Ledig fastlegehjemmel som selvstendig næringsdrivende med kommunalt tilskudd eller 8.2 avtale (hybrid avtale) med oppstart 01.09.25.
Hybrid avtale er et rekrutteringstiltak og går ut på at kommunen dekker driftskostnadene mot at de beholder basistilskuddet. Legen beholder egenandeler, honorar og refusjoner fra HELFO. Det må oppgis i søknaden hvilken avtale som ønskes. Det er gode pendlermuligheter med gangavstand fra Steinkjer stasjon

Om kontoret
Hjemmelen drives ved Sjøsia legekontor i Steinkjer sentrum. Dette er en veldrevet, moderne og velutstyrt legepraksis med tre andre hyggelige kollegaer, hvor alle tre er spesialister i allmennmedisin.  Kontoret bruker betalingsautomat fra Melin Medical, TrinnVis for internkontroll og kvalitetssikring, samt Infodoc journalsystem. For mer informasjon om kontoret, se egen hjemmeside på www.sjosialegekontor.no

Hjemmelen har en listestørrelse på 955 pasienter, og listetak på 1000 pasienter. Det er muligheter for å jobbe på de andre fastlegene sine pasientlister også etter behov. 

Det kan påberegnes allmennmedisinsk kommunal stilling på inntil 7,5 timer pr. uke. Kommunen er opptatt av et godt og tett samarbeid med fastlegene, og det jobbes systematisk på dette området. Fastlegene har et velfungerende allmenlegeutvalg samtidig som kommunen og fastlegene har et velfungerende samarbeidsutvalg.

Legevakt
Steinkjer kommune har en velfungerende døgnåpen legevakt hvor en inngår i vaktturnus med mulighet for både flere og færre vakter enn oppsatt. Pr. i dag er det ca. 25 leger inkl. faste vikarer og LIS 1 som deler på vaktene og dette gir vakt på helg hver 8.-9. uke. Legene arbeider 3-delt vakt med dagvakt 08:00-15:30, aftenvakt 15:30-23:00 og nattvakt 23:00-08:00 på ukedager. Legene arbeider 2-delt vakt på helg og høytider, dagvakt 08:00-18:00 og kveld/natt 18:00-23:00. Alle vaktleger er fastlønnet fra 23:00-08:00. Legevakta er bemannet med 1-2 erfarne sykepleiere på 3-delt vakt. Legevakta er samlokalisert med bl.a. Brannvesenet, ambulansetjenesten, Sivilforsvaret og DMS i Inntrøndelag helse- og beredskapshus.
Kommunen følger vanlige vilkår for avtalehjemler, som går frem av lov, forskrift og avtaler.

Spørsmål vedrørende praksisen ved Sjøsia legekontor rettes til fastlege Kjetil Grjotheim på mail: grjotheimkjetil@gmail.com eller på mobil nr. 482 62 172.

Spørsmål vedrørende hjemmelen og tildeling kan rettes til enhetsleder legevakt og legetjenester Karin Grøttum på mobil 928 39 575 eller mail: Karin.Randi.Grottum@steinkjer.kommune.no

Du søker elektronisk, søknaden må inneholde CV, kopi av autorisasjon, 2 referanser, samt mailadresse og telefonnummer.

Søknadsfrist: 31.03.2025

Kvalifikasjoner
  • Det søkes primært etter spesialist i allmennmedisin, men leger som er i eller ønsker å starte LIS 3 løp i allmennmedisin oppfordres også til å søke
  • Motivasjon og interesse for legevakt vil bli vektlagt
  • Søker må beherske norsk skriftlig og muntlig, samt ha norsk autorisasjon, med godkjenning for arbeid i fastlegepraksis og i legevakt
  • Søker bør ha kjennskap til norsk helsevesen og norsk helselovgivning
  • Det vil bli lagt vekt på personlige egenskaper og egnethet
  • Godkjent politiattest må fremlegges ved oppstart
  • Relevant erfaring fra kommunehelsetjenesten og/ eller allmennpraksis er en fordel.

Vi tilbyr
  • Godt arbeidsmiljø med gode kollegaer.
  • Trygge rammer i en kommune med god tilgjengelighet på ambulanse, og relativt korte avstander til sykehus (Namsos og Levanger)
  • Nytilsatte leger i privat næringsdrift gis et tilskudd på kr. 200 000,- pr. år de 2 første årene. Videre gis økt basistilskudd tilsvarende kr 200 000,- per år for fastleger i kommunen ved privat næringsdrift. Basistilskuddet for denne hjemmelen er på ca kr. 75 000,- pr. mnd. Driftskostnader 85 000,- pr. mnd. pr. tiden.
  • Tilskudd under spesialiseringsløpet, gjennom ALIS-avtaler og tilskudd fra Helsedirektoratet.
  • 8.2. dekker driftskostnadene mot at de beholder basistilskuddet. Legen beholder egenandeler, honorar og refusjoner fra HELFO. Kommunen gir lønn i 2 uker ved oppstart for å gjøre seg kjent med legekontoret og praksisen. Årslønn for ikke spesialister kr 1 200 000,- og kr. 1 350 000,- for spesialister.
  • Veiledning under et mulig LIS3-løp, med veileder og supervisør.
  • Utdanningsplan, jfr. LIS 3 løp.
  • Helseundersøkelsen i Trøndelag (HUNT) forskningssenter er lokalisert i Levanger og gir gode muligheter for forskning/PhD-løp kombinert med jobb i allmennpraksis

                 
Automatisk varsling av relevante stillinger eller personlig bistand i jakten på din neste jobb.
Stillingskategori
Fastlege/hjemmel/avtale
Arbeidsgiver
Steinkjer kommune
Kontaktpersoner
Navn: Kjetil Grjotheim
Tittel: Fastlege Sjøsia legekontor
Telefon: 48262172
E-post: grjotheimkjetil@gmail.com
Navn: Karin Randi Grøttum
Tittel: Enhetsleder legevakt og legetjenester
Telefon: 928 39 575
E-post: karin.randi.grottum@steinkjer.kommune.no
Arbeidssted
Fyrgata 3
7714 STEINKJER