Kan du tenke deg en kortere eller lengre periode som anestesilege i Nord-Norge?
Kan du tenke deg å jobbe som generalist i et stort lokalsykehus og leve godt i en passe stor by med fantastisk natur og alle fasiliteter i nærmeste omkrets?
Anestesiavdelingen ved UNN Harstad søker etter engasjerte og positive kollegaer til vikariat som overlege anestesi. Vi er en stabil anestesiavdeling med stor faglig bredde, høy aktivitet og et godt arbeidsmiljø med lokale fagfolk. Vi er på utkikk etter overleger i anestesi som ønsker å oppleve det gode liv i Harstad sammen med oss.
Vi tilbyr stor fleksibilitet med mulighet for individuelle tilpasninger av arbeidsperioder fra korte ukevikarer til årsvikariat. Kanskje trives du så godt i nord at du har lyst til å bli værende? Vi skal i hvert fall legge alt til rette for at du blir godt tatt vare på og trives i vår avdeling. Anestesi er et vaktbelastet fag med arbeidstid på kveld, natt og helg som vi har organisert i ryddige og forutsigbare arbeidsplaner. Det verner ansatte, gir lønnsmessig uttelling og en god balanse mellom jobb og fritid.
UNN Harstad er et bærekraftig lokalsykehus med alle akutt-funksjoner. Sykehuset har stabil og lokal bemanning med spesialiteter i alle profesjoner slik som det forventes av et bredt og fullverdig lokalsykehus. Det er et sterkt tverrfaglig kollegium på sykehuset som gir kontinuitet og kvalitet i behandling til beste for pasienten.
Harstad er byen der man bor og lever godt i et sunt nærmiljø. Harstad beskrives som den "lille store byen". Byen er liten nok til å bli kjent med mange, stor nok til nye opplevelser og gleder hver dag. I hverdagen bruker man ingen tid på logistikk. Sentrums- og kulturtilbud, frilufts- og fritidsaktiviteter er i umiddelbar nærhet. Er du reiselysten er det bare 40 min til Evenes flyplass.
UNN Harstad er det tredje største lokalsykehuset i Nord-Norge. Vår brede kliniske virksomhet og høye aktivitet i lokalt bærekraftig fagmiljø er nøkkelen for langsiktig utvikling og rekruttering.
Vi håper du ønsker å bidra på laget vårt og oppfordrer deg til å ta kontakt og søke på stilling hos oss.
Du blir en viktig del av anestesikollegiet med 4 LIS og 8 overleger på sykehuset i Harstad. Kontinuiteten og stabiliteten i bemanningen gir et godt læringsmiljø. Vi er på utkikk etter nye kollegaer som ønsker å gi det lille ekstra til beste for pasientene og som er gode medspillere i våre team.
Vi har et godt arbeidsmiljø med høy faglig standard, godt samhold, og spennende arbeidsoppgaver. Anestesilege har døgnkontinuerlig tilstedevaktsordning som dekkes av LIS og overleger. Anestesiavdelingen har en høy aktivitet og gjennomfører rundt 3500 anestesier årlig innenfor ortopedi, gyn/føde, urologi, gastrokirurgi og ØNH. Avdelingen ivaretar også langtids vaskulære tilganger og avansert smertebehandling. Vi har stort fokus på fagutvikling og kvalitetsforbedringsarbeid der simuleringstrening er inkludert i ordnær drift.
Vi ønsker ikke henvendelser fra firma som formidler søkere!