Kort om arbeidsgiver
Sammen med pasienten utvikler vi morgendagens behandling
Oslo universitetssykehus med våre 22 000 medarbeidere skal være en lærende og skapende organisasjon med evne til å tenke nytt. Vi skal ha en ledende rolle i utvikling av forskning og innovasjon, samt utvikling av morgendagens helsetjeneste, medisinsk behandling og presisjonsmedisin. Hos oss finner du noen av landets ledende eksperter innen sine fagfelt, og her blir du en del av Norges største helsefaglige arbeidsplass. Et inkluderende arbeidsmiljø preget av åpenhet og respekt er svært viktig for oss. Uansett hva du jobber med vil du få muligheten til å utvikle deg og benytte din kompetanse på et sted hvor det virkelig teller.
Oslo universitetssykehus er en arbeidsplass med svært gode muligheter for både faglig og personlig utvikling. For å kunne møte dagens og fremtidens utfordringer, trenger vi dyktige og engasjerte medarbeidere. Vi er en utviklende arbeidsplass som skal ivareta både pasientene, pårørende og ansatte, og på den måten kan vi leve opp til vår visjon; «Sammen med pasientene skaper vi morgendagens behandling».
Ved Hjerte-, lunge- og karklinikken (HLK) er det ledig fast stilling som overlege på seksjonen for arytmier, kardiologisk avdeling f.o.m. 1. desember 2023.
Kardiologisk avdeling har funksjoner innen alle områder av hjertemedisin og har stor aktivitet innen forskning og undervisning. Avdelingen har landsfunksjon for hjertetransplantasjon og hjertesyke gravide, flerregionalt ansvar for utredning og behandling av hjertearytmier og dekker store deler av Helse Sør-Øst for utredning og behandling av klaffefeil og koronarsykdom. Avdelingen har også et spesielt ansvar for ivaretakelse av voksne pasienter med medfødte hjertefeil.
Seksjonen for arytmier har 4 laboratorier for elektrofysiologiske prosedyrer og ett laboratorium for implantasjon. Årlig utføres 1700 ablasjonsprosedyrer og ca 400 implantasjoner (PM, ICD, CRT). Poliklinisk virksomhet med 2000 polikliniske konsultasjoner årlig.
Oppstart 01.12.23 eller etter avtale.
Oslo universitetssykehus er en arbeidsplass med stort mangfold. Det mener vi er helt avgjørende for å løse de oppgavene som kreves av oss. Vi ønsker derfor at dette mangfoldet skal gjenspeiles blant søkerne til våre stillinger og oppfordrer alle til å søke uavhengig av hvem du er og hvilken bakgrunn du har.
Arbeidsoppgaver
- Den som ansettes skal være en del teamet som behandler pasienter med alle former for hjerterytmeforstyrrelser
- Utredning, diagnostikk og elektrofysiologiske undersøkelser/kateterablasjon
- Poliklinisk virksomhet med utredning/kontroll av komplekse arytmier samt oppfølging av pasienter med implantert pacemaker, ICD eller CRT
- Vi søker etter en spesialist i kardiologi med erfaring innen kateterablasjon
- Selvstendig kunne ta stilling til om det foreligger indikasjon for ablasjonsbehandling eller device-implantasjon
Kvalifikasjoner
- Norsk autorisasjon som lege
- Spesialist i kardiologi med erfaring innen elektrofysiologi
- Forskningserfaring på doktorgradsnivå, helst innen elektrofysiologi, vil bli vektlagt
- Beherske skandinavisk språk muntlig og skriftlig
Personlige egenskaper
Hos oss er det viktig at du:
- Har god evne til å samarbeide på tvers av ulike fagmiljøer
- Har gode samarbeids- og kommunikasjonsevner
- Er strukturert og selvstendig
Vi tilbyr
- En spennende arbeidsplass med høyt faglig nivå
- En trygg arbeidsplass med god kollegastøtte
- Gode muligheter for faglig og personlig utvikling