DPS Elverum-Hamar har ledig 100% fast stilling for psykiater ved poliklinikk Hamar2. Arbeidssted er Skolegata i Hamar. Vi ønsker deg med på laget for å styrke vårt tilbud til innbyggere i Ringsaker og Løten kommuner.
Poliklinikk Hamar2 er en velfungerende allmenpoliklinikk med et godt faglig og sosialt arbeidsmiljø. Vi er er en aktiv og engasjert kollegagruppe på til sammen 23 ansatte. Det er god balanse mellom spesialister og øvrige behandlere. Ved siden av stillingen som lyses ut nå har enheten fire fast ansatte overleger, til sammen 3.1 årsverk. Enheten har for øyeblikket også en innleid overlege i 100%.
Enhetens overleger og psykologspesialister er viktige drøftingspartnere og rådgivere for enhetsleder, som selv er psykologspesialist. Det avholdes ukentlige spesialistmøter, samt 2 heldags fagdager i året for enhetens spesialister. Her jobber vi med hvordan vi gjennom fag og organisering kan legge til rette for at enheten er et godt sted å jobbe - hvilket vi mener er en forutsetning for å kunne tilby god pasientbehandling. Utover dette samles enhetens overleger til felles lunsj hver tirsdag - et uformelt, men viktig sosialt og faglig treffpunkt
Enheten har per i dag to allmenteam, samt et team for arbeidsrettet behandling. Den aktuelle stillingen vil være tilknyttet allmenteam. Teamene er tverrfaglig sammensatt, og det avholdes ukentlige behandlingsmøter.
DPS Elverum-Hamar som helhet har 3 allmenpoliklinikker, samt spesialiserte poliklinikker og sengeposter, egen enhet for akutte ambulante tjenester, og FACT-team. Poliklinikk Hamar2 er samlokalisert med Poliklinikk Hamar1 og TSB-poliklinikken, og er beliggende sentralt i Hamar, 8 -10 minutters gange fra togstasjonen.
DPS Elverum-Hamar arbeider målrettet med behandlingstilbudet og har flere nysatsninger på gang i tillegg til det etablerte. Avdelingen har et DBT-team (dialektisk atferdsterapi) som har vært i drift siden 2018. Vi har vært med på kompetanseheving på traumer i regi av NKVTS, og har flere behandlere med kompetanse på hhv EMDR og CT-PTSD. I samarbeid med DPS Gjøvik og DPS Lillehammer er det opprettet eBehandling - veiledet internettbehandling. Vi driver Pegasus psykoedukative grupper for personer med ADHD. Våren 2024 ble det opprettet Tidlig Avklaringsteam etter modell fra Nidelv DPS i Trondheim. Delfunksjon i Tidlig Avklaringsteam vil kunne være relevant arbeidsoppgave for den som tilsettes.
Vi tilstreber et godt samarbeid med den øvrige spesialhelsetjenesten og våre kommunale samarbeidspartnere.
Hamarregionen har mye å by på med nærheten til Mjøsa, idrettsanlegg, kort avstand til fjellheimen og et bredt kulturtilbud. Det er god kommunikasjon til Gardermoen og Oslo.
Tidspunkt for tiltredelse vil kunne tilpasses i dialog med søker.
Høres dette interessant ut for deg? Har du spørsmål knyttet til stillingen? Ta gjerne kontakt med enhetsleder - psykologspesialist Emil Aamli Carlson på telefon 91359048.
For mer informasjon om Sykehuset Innlandet HF, besøk Sykehuset Innlandets hjemmeside: https://www.sykehuset-innlandet.no/
Velkommen til Innlandet!
Overlegene har sammen med psykologspesialister en faglig overordnet funksjon ved enheten, som innebærer direkte og indirekte kliniske oppgaver, samt pasientadministrativt arbeid. Dette innbefatter blant annet:
Etter søknadsfristens utløp vil offentlig søkerliste bli utarbeidet. Hvis søker har krysset av for ønske om ikke å fremkomme på offentlig søkerliste, vises det til offentleglova § 25, annet ledd. Helseforetaket vil gjøre en vurdering av om kriteriene for å bli unntatt fra søkerlista er oppfylt. Det gjøres oppmerksom på at en søknad kan bli offentlig selv om søkeren har bedt om ikke å bli ført opp på søkerlista. Søkeren vil i tilfelle bli varslet om dette.
Kopi av relevant utdanning og tjenesteattester må legges ved i søknaden.