I Medisinsk klinikk har vi frå 1. mars 2025 ledig 2 faste stillingar og 2 vikariat som lege i spesialisering. Tidlegare eller seinare oppstart kan avtalast.
Avdelinga er aktiv og har stort fokus på fag og utdanning. Læringskurva er bratt, og ein tileignar seg raskt solid kompetanse innan det indremedisinske fagfeltet.
Vi ønsker å tilby gode arbeids- og lønsvilkår til våre legar i Helse Fonna.
Vi har derfor bedret basislønnen for LIS 2/3. Lågaste lønskategori ved oppstart for LIS 2/3, uavhengig av ansiennitet, er derfor lønskategori B (2-4 år av gjennomført tid i spesialisering). Det er i tillegg innført et kollektiv tillegg for LIS 2/3 ved oppstart, tillegget aukar etter ansiennitet.
Avdelinga har godt arbeidsmiljø med god oppfølging av LIS2/3, det er tett samarbeid med spesialistgruppa, låg terskel for drøfting og diskusjon. Gjennom introduksjonsprogram skal nye legar i avdelinga få god innføring, med mål om å kjenna seg trygge i møte med faget.
Stillingane føreset deltaking i pr. no 15 - delt vaktlag.
Legar som ventar på LIS 1 teneste, oppfordrast til å søkja, avdelinga kan ha nytte av slike legeressurser.
Medisinsk avdeling inkluderer Hjerte- og lungeavdeling, Avdeling for Eldremedisin, Medisinsk Avdeling A og Medisinsk Avdeling B.
Avdelinga er godkjend som utdanningsavdeling for generell indremedisin, kardiologi, geriatri, lungesjukdomar, gastroenterologi, nefrologi, endokrinologi og blodsjukdomar.
Send inn din søknad idag - me gler oss til å høyre frå deg!
Hos oss er det viktig at du:
Vitnemålsportalen
Vi oppfordrar alle søkjarar til å nytte Vitnemålsportalen for å laste opp vitnemål og karakterutskrifter.