Døgnseksjonen ved Kongsvinger DPS har ledig fast overlegestilling fra 01.02.25. Som overlege ved Kongsvinger DPS kommer du til et godt fagmiljø som jobber tverrfaglig, og har ukentlige legemøter der du treffer på dine legekollegaer. DPS Kongsvinger har 7 overlegestillinger og 3 LIS-stillinger totalt. Vi er et DPS i utvikling og har det siste året fått flere faste spesialister på plass. Vi søker nå etter kollega som ønsker å jobbe på døgnseksjonen.
Vi oppfordrer søkere til å ta kontakt med våre faste overleger slik at du som søker får et realistisk inntrykk av hvor flott det er å jobbe her hos oss ved Kongsvinger DPS. Ring oss, kontaktinformasjon lengre ned og trykk gjerne på videoen for å høre hva din fremtidige kollega sier om arbeidsplassen og hva du har i vente. Vi lover et trivelig arbeidsmiljø med varierte og faglig spennende arbeidsoppgaver. Velkommen til oss!
Døgnseksjonen utpreger seg som en solid seksjon som er fremoverlente, og har stort fokus på fagutvikling. Miljøterapien som tilbys legger vekt på fysisk aktivitet som frisbeegolf og terapeutisk fotografering, og miljøterapeutene er svært fortrolig med kognitiv terapi. Døgnseksjonen er tverrfaglig sammensatt med sykepleiere og vernepleiere med og uten videreutdanning, miljøterapeut, og hjelpepleiere/helsefagarbeidere. Det tilbys pasientundervisning, ulike gruppetilbud og tilbakemeldingene fra pasientene er at de opplever at pasientoppholdet har nytteverdi.
Vi ønsker en overlege som liker å samarbeide i team, er fleksibel, har god formidlingsevne og er løsningsorientert. Overlege ved døgnseksjon har en LIS,/ LUT (lege uten turnus/turnusventer) som bistår med somatiske undersøkelser, skriving av innkomst og epikriser, innhenting av anamnese, og legger inn medisiner i reseptformidling. Arbeidsoppgaver som tilkommer overlegen er blant annet spesialistmedvirkning i behandlingsforløp, epikrisegodkjenning og deltakelse i inntaksarbeid. Som overlege ved døgnseksjonen har du også det medisinskfaglige ansvaret for akutteamet ved DPS. Akutteamet er tverrfaglig sammensatt med sosionom og sykepleiere/ vernepleiere med videreutdanning. Det kan forekomme ambulering til sykehus/fengsel og digitale samarbeidsmøter. Vurdering og undersøkelse av psykiske lidelser, oppfølging av pasienter og pårørende som er i krise i tett samarbeid med kollegaene i akutteamet. Du må like utfordrende arbeidsoppgaver, høyt tempo og må være den tilgjengelig og trygge spesialisten ovenfor dine kollegaer.
Akershus universitetssykehus HF er en arbeidsplass med stort mangfold. Det er en klar styrke, og avgjørende for å løse våre mange oppgaver innen pasientbehandling, pasientoppfølging, forskning og undervisning. Vi ønsker oss derfor også et mangfold av søkere til ledige stillinger, og oppfordrer alle kvalifiserte til å søke, uavhengig av identitet og bakgrunn.
Vi søker deg som er engasjert og ønsker å være med på å videreutvikle behandlingstilbudet ved seksjonen. Det innebærer blant annet at du har ansvaret for: