Kort om arbeidsgiver
Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS er et ideelt sykehus og drives i regi av Haugesund Sanitetsforening. HSR AS har driftsavtale med Helse Vest RHF og er et spesialsykehus for revmatologi og revmakirurgi/ortopedi. Sykehuset har i tillegg egen hudpoliklinikk. Selskapet har totalt 170 ansatte. Revmatologisk avdeling, revmakirurgisk/ortopedisk avdeling og hudavdelingen er alle godkjent for spesialistutdanning for leger.
Nå har vi 2 ledige LIS-stillinger, fast og vikariat, begge 100%, med oppstart i september og november.
Revmatologi er et spennende fagfelt hvor en møter pasienter i alle aldersgrupper. Som LIS i Revmatologisk avdeling vil du ta del i vårt introduksjonsprogram og LIS-løp. Du vil fra begynnelsen av få opplæring i bruk av ultralyd, og du vil ha et ultralydapparat på kontoret. LIS-løpet hos oss er delt i 5:
1. Introduksjon av de ulike diagnosegruppene og undersøkelsesmetodikk, mens du følger en overlege.
2. Oppstart av egne pasientkonsultasjoner under tett supervisjon av overlege. Man starter med færre konsultasjoner per dag, slik at en har tid til å sette seg inn i problemstillingen.
3. Egne pasientkonsultasjoner og gradvis økende grad av selvstendig arbeid.
4. Arbeid i sengepost, hvor flesteparten er innlagt for kompleks rehabilitering og en mindre gruppe er innlagt for utredning.
5. Poliklinisk arbeid med utvidelse av diagnosegrupper.
Vi har regelmessig undervisning 2-3 ganger i uka slik at læringsmålene blir dekket. I tillegg har vi avtale med Revmatologisk avdeling ved Haukeland universitetssykehus om 15 måneders tjeneste der. Vi deltar i forskningsprosjekter og vi har en overlege som jobber i 50 % postdoc. stilling. Dyktige helsesekretærer, sykepleiere, fysioterapeuter, ergoterapeuter og sosionom jobber sammen med oss, både i sengepost og i poliklinikken.
Som LIS deltar du i vaktarbeid, hvor du alltid vil kunne rådføre deg med bakvakt. Det er vakt maks hver 9. helg og i underkant av én vakt på ukedager. Tilstedevakt avsluttes kl 18. Hjemmevakt varer til kl 21 på ukedager, med døgnvakt i helger.
Av deg ønsker vi:
• At du er glad i legeyrket og liker å møte pasienter.
• Du er god til å samarbeide med ulike faggrupper.
• Du er positiv og omgjengelig.
• At du behersker norsk muntlig og skriftlig godt.
Vi har god erfaring med å ha allmennleger som har tatt sykehusåret sitt her, og vi ønsker også deg som allmennlege velkommen til å søke.
Søknadsfrist: 03.09.2023
Aktuelle kandidater vurderes fortløpende.
For mer opplysninger, kontakt avdelingsoverlege Elisabet Esperø, telefon 52805000
Les mer om oss på
www.hsr.as