Kort om arbeidsgiver
Diakonhjemmet Sykehus er lokalsykehus for 145 000 innbyggere i bydelene Frogner, Ullern og Vestre Aker. Sykehuset har utvidet ansvarsområde for alderspsykiatri og eldre med brudd, og regionsykehusfunksjoner innen revmatologi.
Diakonhjemmet Sykehus er et ideelt diakonalt aksjeselskap eid av Diakonhjemmet Stiftelse. Se www.diakonhjemmetsykehus.no.
Ved klinikk for anestesi og kirurgi er det ledig et vikariat i perioden 01.09.23 - 31.08.24 som overlege tilknyttet Anestesiavdelingen.
Avdelingen har for tiden 14 overleger. Vi betjener 7 operasjonsstuer (ortopedi, revma og gastrokirurgi). Det er betydelig aktivitet innen ultralydveiledet regionalanestesi.
Klinikkens PO/intensivavdeling betjener både kirurgi og medisin og har ca. 4-500 respiratordøgn årlig.
Sykehuset har akuttfunksjon for egne bydeler (145 000 innbyggere) med 45-60 pasienter i akuttmottaket pr døgn, hvorav ca. 30 % er kirurgiske pasienter.
Overlegevikaren vil inngå i avdelingens gjeldende vaktsystem.
Kvalifikasjoner
- Vi søker etter overlege i anestesi med stor arbeidskapasitet og interesse for anestesi- og intensivmedisin.
- Du må ha evne til å jobbe både selvstendig og i team. Dessuten vektlegges vilje og egenskaper til å bidra til et godt arbeidsmiljø høyt.
- Klinisk erfaring er av betydning, men også personlig egnethet, faglig engasjement og gode samarbeidsevner vil bli vektlagt
- Norsk autorisasjon eller EØS autorisasjon som lege kreves.
- Søkere må beherske et skandinavisk språk muntlig og skriftlig.
Diakonhjemmet Sykehus ønsker mangfold, og vi oppfordrer alle som er kvalifiserte til å søke uansett alder, kjønn, funksjonsevne eller bakgrunn. Det samme gjelder dersom du har hatt opphold fra arbeidslivet.
Vi tilbyr
- Vaktordningen er 11-delt tilstedevakt med 1-2 avspaseringsuker pr 11 uker.
- Lønn etter avtale.
- Av bruttolønn trekkes 2 % til pensjon.
- Ansettelses- og arbeidsvilkår, pensjonsordning, gruppelivs- og ulykkesforsikring etter avtale mellom arbeidstakerorganisasjonene og Virke.
Sykehuset ligger i nærheten av Majorstuen med alt av kollektiv- og servicetilbud.
På sykehuset er det kort vei til parkering, t-bane, barnehage, garderober, kantine og treningssenter.
Innholdet i cv må dokumenteres med vitnemål og attester i Webcruiter. Kontaktinformasjon til to referanser medbringes til et eventuelt intervju.
Søknader behandles fortløpende.
Vi tar godt vare på pasientene og hverandre.
Velkommen til å søke stilling – vi ser fram til å få deg på laget.