Ortopedisk/kirurgisk sengepost er en liten avdeling med god stemning og lave skuldre. I vår avdeling viser vi respekt for hverandre og hverandres arbeidsoppgaver. Vi kommuniserer tydelig og samarbeidet godt, også på tvers av ulike yrkesgrupper.
Ortopedisk avdeling er del del av Nevro-, ortopedi- og rehabiliteringsklinikken. Avdelingen er seksjonert og lokalisert i Narvik, Harstad og Tromsø. Vi samarbeider tett og godt med øvrige seksjoner. Avdelingen gir behandling og pleie til både heldøgns- og dagkirurgiske elektive pasienter, samt øyeblikkelig hjelp.
Vår sengepost har 15 senger. Innenfor fagområdet ortopedi operer vi kne- og hofteproteser samt artroskopisk kirurgi og basal fot- og håndkirurgi.
Sengeposten er organisatorisk plassert i NOR-klinikken (nevrologi, ortopedi og rehabilitering). Vi er lokalsykehus for ca 40 000 innbyggere i Ofoten/Sør-Troms. Vi behandler ø-hjelpspasienter innenfor ortopedi og kirurgi, samt ivaretar elektive pasienter innenfor samme fagområder.
I løpet av 2023 flytter vi til nytt sykehusbygg, og som medarbeider i UNN Narvik blir du med på den spennende prosessen med å forbedre og utvikle tjenestene til pasientene, fag og arbeidsmiljø. Viktige stikkord for det nye sykehuset er samlokalisering av somatikk, rus og psykisk helse, tett integrasjon med kommunehelsetjenesten, smartteknologi og skreddersydde pasientforløp.
I vår avdeling er det inneliggende både ortopediske pasienter og pasienter med generell kirurgiske diagnoser, hvorav sistnevnte pasientgruppe serves av kirurger i Kirurgi-, kreft- og kvinnehelseklinikken. Avdelingen har høyt fokus på faglig kvalitet i pasientbehandlingen. Hos oss er hver enkelt pasient like viktig!
Som overlege i ortopedi ved UNN Narvik får du stort faglig ansvar og muligheten til å utvikle deg innenfor ditt fagområde.
"Fordelen med en liten og kompakt avdeling er tett samarbeid mellom leger, sykepleiere og øvrige ansatte", Peter Aspemo, overlege ortopedi.
Narvik - sterke opplevelser
Å bo i Narvik betyr at du har naturen rett utenfor døra og kort vei til spektakulære Lofoten, Vesterålen, Efjorden og Hamarøy. Byen ligger ved foten av Fagernesfjellet (1.273 meter over havet). Fra toppen av fjellet har du ei fantastisk utsikt mot byen og havet.
I Narvik kan du utforske fjell og fjorder året rundt. Vi har klatremuligheter både inne og ute og flotte områder for padling. Om vinteren kan du boltre deg i Nord-Norges flotteste alpinanlegg i gangavstand fra sentrum. Vil du på helgetur tar du turen over til Riksgrensen i Sverige, som er et ski- og høyfjellshotell med utgangspunkt for flotte ski- og turopplevelser. Her kan du oppleve å stå på ski enten under midnattssola eller nordlyset.
Fra flyplassen på Evenes har du kort vei til reisemål både innenlands og utenlands. Flyplassen ligger en times kjøring unna. Det går også flybuss mellom Narvik og Evenes.
Har du lyst å vite mer om naturopplevelser, skoletilbud, barnehager og mer?
Besøk nettsidene til Visit Narvik og Narvik kommune:
Det kan bli aktuelt med fortløpende ansettelser dersom aktuelle kandidater viser interesse.